Продавець "Срібна планета" - магазин срібних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3031 відгук
01014, Землянський провулок 3, Київ, Україна
+380 (97) 000-45-08
+380 (99) 000-45-08
"Срібна планета" - магазин срібних прикрас

Почорніла срібна цепочка?

Почорніла срібна цепочка?

Почорніла срібна цепочка?

1) Що таке срібло

2) Причини почорніння срібла

3) Чистка в домашніх умовах

4) Професійна чистка

Що таке срібло

Для того, щоб розібратися в причинах почорніння срібла - треба для початку розібратися з якого срібла виготовляють ювелірні вироби.

Згідно ДСТУ 3527-97 в Україні ювелірні вироби виготовляють з срібла 925 рідше 875 проби. (875 зазвичай використовується для виготовлення посуду).

Отже, що таке срібло 925 проби - це сплав який складається на 92,5 % з чистого срібла і на 7,5 % з домішків (зазвичай це мідь). Ви можете запитати "НАВІЩО". Якщо пригадаєте історичні фільми, коли герою дають золоту чи срібну монету, як він перевіряв її справжність - кусав на зуб, чому, бо дорогоцінні метали дуже м'які. Отже для надання їм пружності і додають домішки (саме через необхідність підвищеної пружності ложки і виделки роблять зі сплаву нижчої 875 проби - щоб надати більше пружності). Саме через ці домішки вироби і чорніють. Якщо пригадати шкільний курс хімії - срібло це інертний метал сріблясто - білого кольору, немагнітний і з високою питомою вагою. Інертний - тобто не вступає в реакцію з іншими хімічними речовинами. Чого не можна сказати про мідь. Саме через присутність у складі виробів невеликої частини міді вони і чорніють.

Причини почорніння срібла

В більшості випадків чорніють ланцюжки, рідше кулони, ще рідше браслети і каблучки. - Чому?

Основна причина почорніння срібла - це контакт з людським потом. А шия пітніє найбільше. Чому це відбувається? У людини є природні фільтри - печінка і нирки, які очищують організм від шкідливих речовин (їжа, консерванти, лікарські засоби, екологія, алкоголь, тютюн і тд.) але приблизно у 1-3% людей природні фільтри не справляються з цією функцією і токсини і шлаки починають виходити з потом, якраз при контакті з яким і відбувається почорніння ювелірних виробів. Найчастіше в спекотний літній період, коли люди найбільше пітніють. - В цьому випадку можна пройти самий звичайний курс детоксу - срібло це гарний індикатор, що варто це зробити.

Другою причиною є стрес і гормональні зміни / збої. Під час нервового напруження організм виділяє в кров дуже багато зайвих гормонів, від яких організм звільняється шляхом викидання їх у піт. Тому бувають випадки, коли у студента підчас іспитів ланцюжок чорніє, а після закінчення сесії дивовижним чином знов стає нормального кольору.

Третя причина - контакт з хімічними речовинами в оточуючому середовищі: миючі засоби, креми, гелі, масла, косметичні засоби / лаки для волосся, мазі, парфуми, мінеральні води з курортів, вода басейну і рідко - морська вода.

Четверта причина - вживання лікарських засобів, особливо довготривале.

І банальна причина - це срібло з невитриманою пробою сплаву, або підробка. Треба зазначити, що такі випадки поодинокі і дуже рідкісні. Причина банальна. Основна частина вартості ювелірних виробів зі срібла - це вартість виготовлення, накладені і торгівельні видатки. Вартість самого металу (Ag) не висока і як правило не цікавить шахраїв. Окрім того можливо дуже легко розпізнати підробку. Давайте згадаємо, срібло це немагнітний і з високою питомою вагою метал. Тому якщо виріб відносно важкий (виключаємо алюміній), не магнітиться (в карабіні є сталева пружинка через яку замок може трохи магнітитись), і є відбиток державного пробірного клейма (розміри 2,4 мм х 1,3 мм) - то з імовірністю в 95% - це срібло. Якщо і після цього у Вас залишились сумніви - можна зробити безкоштовний професійний тест з використанням хімії, який дасть 100% результат. Просто сходіть до найближчого ломбарду, і оцініть вартість свого виробу. (імовірно хочете продати / закласти). Працівник ломбарду зробить натир на пробірному камені і перевірить вміст срібла хім реактивом, причому відповідь буде "так це срібло 925 проби, або ні проба нижча". Якщо виріб не відповідає заявленій пробі - можна звертатись до магазину з вимогою про повернення коштів. Якщо ж проба відповідає заявленій, але виріб все одно почорнів - в цьому випадку будь-які звернення будуть марними (відсутні юридичні причини для повернення коштів). В цьому випадку варто зробити 2 речі. Пройти детокс організму і почистити вироби.

Чому одне срібло чорніє, а інше ні

"Я раніше носив інший ланцюжок і він не чорнів, а новий почорнів за пару днів, значить він неякісний" - давайте розберемося.

Як ми вже дізналися в першому розділі, всі срібні вироби, крім срібла, містять домішки, в основному мідь. Але давайте розберемося трохи глибше у цьому питанні. Домішки називають лігатурою. І різні виробники використовують різну лігатуру: хтось безкисневу мідь, мідь + цинк. Тобто, склад домішок у різних виробників різний, тому і срібло різних виробників поводиться (чорніє чи ні) по-різному при взаємодії з одними й тими самими хімічними речовинами. Більше того, різні частини виробу (полотно, кінцевики, замок) одного і того ж виробника, але зроблені різними цехами (майстрами), можуть містити різну лігатуру, а замки часто взагалі куплені, відповідно і чорнітимуть по-різному.

Чистка в домашніх умовах.
Наш ювелір радить 3 найпростіші:

 1) Оцет і сода (довготривалий):
а) в 200 мл окропу додати столову ложку оцту, покласти вироби і залишити на всю ніч. (Важливо! карабін ланцюжка / браслета не занурювати). Це розм'якшить чорний наліт (слюду).
 б) ранком взяти вироби, покласти на долоню, додати соду, миючий засіб для посуду і потерти - абразивно зчистити розм'якшену чорноту.
 в) промити у проточній воді і висушити.
 г) дати полежати 1-2 години, щоб утворився захисний шар і не утворилося чорних плям при контакті з натільним жиром.
Етапи "а, б, в" можна повторити декілька разів для кращого ефекту. 

2) Сода і окроп (швидкий):
а) на дно баночки покласти вироби, засипати содою (щоб покрила), залити окропом (кип`ятком) і залишити на 10 - 15 хвилин, потрусити. Це розм'якшить чорний наліт (слюду). ВАЖЛИВО! якщо забути і залишити на довгий час - виріб може піти плямами, або може почати заїдати замок
 б) взяти вироби, покласти на долоню, додати соду, миючий засіб для посуду і потерти - абразивно зчистити розм'якшену чорноту.
 в) промити у проточній воді і висушити.
 г) дати полежати 1-2 години, щоб утворився захисний шар і не утворилося чорних плям при контакті з натільним жиром.
 Етапи "а, б, в" можна повторити декілька разів для кращого ефекту.  

3) Зубний порошок (найшвидшй):
 а) підійде при незначному почорнінні або для відновлення блиску.
 б) взяти вироби, покласти суху ганчірку, додати зубний порошок (продається в аптеках) і потерти старою СУХОЮ зубною щіткою - абразивно зчистити чорноту.
 в) промити у проточній воді і висушити.​

Для найкращого результату радимо комбінації методів: 1+3 або 2+3.

Професійна чистка (безкоштовна)
Інтернет-магазин срібних прикрас "Срібна планета" розуміючи, що не у всіх є бажання займатися самостійно доглядом за своїм виробом, тому ми до кожного виробу (окрім позолочених і з родієвим покриттям) даруємо 1 процедуру професійної чистки + поліровки Вашої прикраси (придбаної в нашому магазині). Сертифікат Ви отримуєте разом з виробом. Скористатись послугою можна на протязі 2-х рокв після покупки, для цього просто зв'яжіться з нами і перешліть нам прикрасу разом з сертифікатом на процедуру (додається до кожного замовлення). Чистка безкоштовна, Вам тільки доведеться оплатити доставку в обох напрямках. Термін виконання - протягом 14 днів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner