Позолочене срібло
1) Що таке позолота
2) Метод нанесення
3) Товщина і колір
4) Маркування
5) Гарантія і строк служби
6) Правила догляду
7) Перепозолочення
Позолота - це надзвичайно тонкий шар золота, нанесений на срібні вироби з декоративною метою.
Метод нанесення - гальванічний (електрохімічний) - тобто шляхом занурення спеціальним чином підготовленої прикраси у ванну з хімічним реактивом золота 585 проби і пропускання через прикрасу струму, під час чого відбувається рівномірне осадження золота 585 проби на поверхню виробу.
Товщина покриття залежить від часу, на який прикрасу занурюють в хімічний реактив. В нашому магазині представлені прикраси з товщиною позолоти приблизно 5 мікрон (в порівнянні товшина людського волосу 50 мікрон).
Колір максимально наближений до звичного в Україні золота 585 проби, але треба враховувати, що золотий ланцюжок не співпаде по відтінку з позолоченим хрестиком чи браслетом. Також по відтінку може не співпасти два позолочені вироби, якщо вони були виготовлені в різних партіях. Окрім того слід зазначити, що хоч наш фотограф і намагається максимально природно передати колір позолоти який Ви бачите на фото, однак він все ж таки буде відрізнятись і буде залежати від типу і налаштувань екрану пристрою, на якому Ви оформлюєте замовлення.
Маркування
Згідно з ст. 15 ЗУ “Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними” передбачено обов'язкове клеймування ювелірних виробів, виготовлених з дорогоцінних металів, а клеймування покриття не передбачено. Це пов'язано з тим, що покриття - надзвичайно тонкий шар і під час стандартної процедури визначення проби цей шар буде протертий до основного металу - тобто втратить товарний вигляд.
Тому на позолочених виробах Ви знайдете лише клеймо 925 проби срібла і іменник виробника.
Гарантія на покриття відсутня. Це пов'язано з тим, що позолота це декоративне, а не захисне покриття і зіпсувати його при недотриманні правил користування надзвичайно легко. Однак при дотриманні простих правил позолота зберігає презентабельний вигляд до 3-х років. Виключенням є важкі умови служби в Силах Оборони України - у військових до 1 року.
Також швидко стирається покриття на внутрішній поверхні вушка кулону і на колечку, що з'єднує замок і ланцюжок/браслет. З часом покриття втрачає блиск, потроху тьмяніє, потім темніє і після чого починає проступати основний метал (срібло).
Правила догляду:
- Уникати забруднень, промивати у мильному розчині;
- Уникати будь яких механічних ушкоджень;
- Уникати контакту з будь якими хімічними сполуками та їх парами;
- Знімати при гігієнічних процедурах (душ, миття рук, сауна, тощо);
- Знімати на час прибирання (миття посуду, прибирання санвузлів, тощо);
- Знімати під час виконання домашньої роботи (фарбування, робота на дачі тощо);
- Знімати під час занять спортом і фізичних навантажень (спортзал, біг, футбол, тощо);
- Знімати на роботі (будівельники, автослюсарі, фармацевти, продавці побутової хімії / фарб / розчинників, майстри манікюру, і інших професій де є ризик механічних ушкоджень і впливу хімічних речовин);
- Працівникам офісу слід переодягати браслет на протилежну руку, якою працює мишкою за комп'ютером);
- Знімати під час використання косметики (масажні олії, сонцезахисні / зволожуючі креми, лікувальні мазі, тощо);
- Знімати під час відвідування басейну, мінеральних джерел, купання в солоній воді.
Перепозолочення. Нажаль, зараз така послуга відсутня.
- Що таке позолочені ювелірні вироби та як їх створюють? Відмінності від виробів із золотою накладкоюПозолочені срібні прикраси мають стильний і благородний зовнішній вигляд. Такий спосіб обробки срібла робить їх більш привабливими, сяючими і підвищує практичні властивості в експлуатації. Позолочені срібні ланцюжки та інші вироби міцні, захищені від корозії та окислення, стійкі до пошкоджень, мають тривалий термін служби. Як виготовляють такі прикраси, розглянемо у цій статті.Що таке позолочені ювелірні вироби та як їх створюють? Відмінності від виробів із золотою накладкою