Що таке позолочені ювелірні вироби та як їх створюють? Відмінності від виробів із золотою накладкою
Що таке позолочені ювелірні вироби та як їх створюють?
Відмінності від виробів із золотою накладкою
Позолочені срібні прикраси мають стильний і благородний зовнішній вигляд. Такий спосіб обробки срібла робить їх більш привабливими, сяючими і підвищує практичні властивості в експлуатації. Позолочені срібні ланцюжки та інші вироби міцні, захищені від корозії та окислення, стійкі до пошкоджень, мають тривалий термін служби. Як виготовляють такі прикраси, розглянемо у цій статті.
Як виготовляються позолочені ювелірні вироби: основні етапи технології
Позолочені срібні браслети та інші прикраси утворюються за допомогою гальванічного (електрохімічного) методу. Цей процес здійснюється у кілька етапів:
-
Підготовка прикраси. Виріб перевіряється на рівність та цілісність поверхні, відсутність дефектів, тріщин та пошкоджень. Прикраса знежирюється, проходить процедуру травлення та активації поверхні.
-
Підготовка реактиву. В якості реактиву використовується розчин солей золота 585 проби.
-
Нанесення. У спеціальну ванну з реактивом занурюється прикраса. Під впливом електроструму частинки золота притягуються до виробу та осідають тонким рівним шаром на срібну деталь.
Гальвано-електричний процес: як золото наноситься на прикраси
До ванни з електролітом, в якій відбувається процес позолочення, підключається один або два аноди. До срібної прикраси, яка проходить процес позолоти, приєднується катод. Під впливом струму, що запускається в процесі, позитивно заряджені частинки вивільняються із солей золота і притягуються до негативно заряджених частинок прикраси. Золото осідає рівномірним шаром на виробі. Подача електроструму припиняється, позолочену прикрасу необхідно дістати з ванни, після чого фахівець її промиває і просушує.
Основні матеріали та техніки виготовлення позолочених прикрас
Електрохімічне позолочення. Обробка виробу золотом відбувається за методом гальванічного, але при цьому частинки золота проникають у метал на молекулярному рівні. Таке покриття більш зносостійке, тверде та довговічне.
-
Імерсійне золочення. Нанесення позолоченого покриття методом хімічного осадження частинок металу у ванній з розчином, без застосування електроструму.
-
Хімічне золочення. Позолота наноситься на метал шляхом занурення в розчин із хлорного золота із застосуванням цинкового контакту.
-
Гальванічний метод позолоти срібних прикрас є одним із найпоширеніших на сьогоднішній день.
Чому позолочені вироби не мають проби на золото
Позолочені срібні ланцюжки з хрестиком чи іконкою (ладанкою) мають лише пробу основного матеріалу виготовлення – срібла 925. Законодавство України не передбачає нанесення проби декоративного покриття. Це питання регулюється Законом України «Про державне регулювання видобутку, виробництва та використання дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння та контролю за операціями з ними». Позолота є декоративним покриттям і при нанесенні проби може бути протерта до основного матеріалу (срібла), внаслідок чого виріб може втратити товарний вигляд.
Позолота vs золота накладка: ключові відмінності
Позолочені вироби покриваються шаром золотих частинок у процесі сучасних хімічних методів та формують рівномірне, дуже тонке покриття по всій поверхні. Вироби із золотою накладкою - це срібна прикраса на лицьовій стороні якої є вставка із золота. Золота накладка - це пластина, яка напаюється на срібло, має товщину кілька мікрон. Накладка фіксується методом високотемпературного впливу. Приміри виробів з золотою накладкою свідчать про їх елегантний та оригінальний зовнішній вигляд. Золота накладка на срібних виробах - поєднання двох благородних металів дозволяє створювати стильні прикраси за доступною вартістю.
Поширені питання покупців
Як відбувається процес позолочення прикрас?
Процес позолочення використовує гальвано-електричну технологію, при якій золото наноситься на металеву основу за допомогою електричного струму. Це дозволяє отримати рівний і блискучий шар золота.
Чим позолочені вироби відрізняються від виробів із золотою накладкою?
Основна відмінність полягає в товщині шару золота: у позолочених прикрасах шар значно тонший, ніж у виробах із золотою накладкою, де використовується фізично накладений шар золота.
Чому позолочені прикраси не мають офіційної проби на золото?
Оскільки шар золота в позолочених прикрасах дуже тонкий і не відповідає критеріям для проби, на них не ставиться офіційна проба, як на виробах із чистого золота.
Чи зношуються позолочені прикраси?
Так, через те, що шар золота досить тонкий, позолочені прикраси можуть зношуватися з часом. Рекомендується уникати контакту з водою, хімічними речовинами та сильним тертям, щоб продовжити їх термін служби.
- Золота накладка в сучасних ювелірних тенденціяхРинок ювелірних прикрас розвивається безперервно. Майстри постійно створюють десятки нових виробів, в яких поєднуються дорогоцінні метали різних типів. Детальніше про це, а також про особливості срібних прикрас з золотими накладками далі розповідають спеціалісти компанії “Срібна планета”.Золота накладка в сучасних ювелірних тенденціях
- Позолочене срібло1) Що таке позолота 2) Метод нанесення 3) Товщина і колір 4) Маркування 5) Гарантія і строк служби 6) Правила догляду 7) ПерепозолоченняПозолочене срібло